Pastevní ustájení 24/7

V současné době nemáme volné místo.

 

Z důvodů potřeby dočasného ustájení a požadavků na pokud možno co nejdelší pobyt koní venku, jsme se rozhodli doplnit klasické boxové ustájení o pastevní verzi v režimu 24/7.

Pastviny o rozloze cca 4,5 ha jsou rozděleny na 4 části. Jarní, letní, zimní pastvina a pevný výběh. Pastviny jsou ohrazené elektrickým ohradníkem s kombinací plastových sloupků a dřevěných palisád.

Pevný výběh o rozloze 0,3 ha byl vybudován v roce 2011. Na stavbu jsme využili betonové armované slopky 10 x 10 x 230 cm, které jsem zabetonovali 70 cm do země. Na ně jsme upevnili mohutné fošny o síle 5 cm, délce 3 m a výšce 20 - 40 cm. (Každé 2 roky, kdy na ohradě obnovuji nátěr, si sama sobě stěžuji, proč jsme nepoužili místo fošen skromnější prkna - ale jinak pocit bytelnosti stojí za to :-) ).

V roce 2014 jsme doplnili pevný výběh o pastevní přístřešek 6 x 3 m s odvodněnou z gumových roštů podlahou 6 x 7 m. Na přístřešek navazuje velký zastřešený krmelec 8 x 8 m s kapacitou 6ti balíků sena. V letních měsících je tato část výběhu ošetřena proti obtížnému hmyzu a koně zde rádi tráví parnou část letních dnů. Malý krmelec je ještě umístěn do zimní ohrady.

V roce 2015 plánujeme výstavbu nezamrzného napajedla s další zpevněnou plochou a částečným zastřešením.

Fotogalerie: Pastevní ustájení 24/7